Przejdź do treści

Wypożyczalnia strojów Warszawa

Imprezy tematyczne, nazywane nieraz również balami przebierańców, mają długą tradycję i nieustannie cieszą się powodzeniem, zwłaszcza wśród dzieci. Dorośli jednak często także decydują się na taką właśnie formę rozrywki. Halloween, Karnawał, czy Andrzejki stanowią idealne okazje do tego, aby zorganizować bal maskowy. Co jest istotne, zabawa w tym przypadku nie ogranicza się jedynie do obecności na konkretnym wydarzeniu – proces przygotowań też może dostarczać wrażeń i być bardzo angażujący.

przebranie na halloween

Impreza tematyczna dla dzieci

Niektórym dorosłym wydaje się, że takie atrakcje jak wymyślne przebrania i kostiumy są zarezerwowane wyłącznie dla najmłodszych. Nie jest to prawda, ale faktem pozostaje, że wśród dzieci zainteresowanie takimi imprezami z pewnością jest ogromne. Nieraz w szkołach co roku organizowana jest impreza karnawałowa. Wówczas stanowi to naprawdę wielkie wydarzenie w życiu malucha. Każdy chce wyglądać jak najlepiej i wykorzystać okazję do wcielenia się w ulubionego bohatera bajki. Stroje księżniczek, superbohaterów i zwierzątek są bardzo popularne wśród naszych pociech, kiedy udają się one do takiego miejsca jak chociażby wypożyczalnia kostiumów. Jeśli w trakcie imprezy planowany jest konkurs na najbardziej efektowne przebranie, presja staje się jeszcze większa, bo wiele dzieci z pewnością chciałoby wygrać i zostać docenione za starania swoje i swoich rodziców. Wypożyczalnia strojów dla dzieci jest często również miejscem, w którym szukamy inspiracji, jeśli nie mamy jeszcze sprecyzowanego pomysłu.

Maskowy bal dla dorosłych

Jeśli chodzi o dojrzalsze osoby, to tradycja organizowania imprez kostiumowych również jest bardzo popularne. Podejście do kwestii takiej jak strój, w tym przypadku może być bardzo zróżnicowane. Niektórzy przebierają się dlatego, że nie wypada wyłamywać się ze schematu, inni zostają całkowicie wciągnięci w wir zabawy, a kolejni być może chcą odnaleźć takie stroje karnawałowe, w których będą wyglądać atrakcyjnie i efektownie. Dla wielu jest to okazja, aby oderwać się od codziennych problemów i przenieść się w nieco inny świat – świat, w którym króluje kostium. Dorośli często decydują się na wydarzenie tego rodzaju związane z Karnawałem. W przypadku dzieci strój karnawałowy bywa uszyty przez rodziców – jeśli chodzi o dorosłych, to jest to raczej zdecydowanie rzadsze zjawisko. Najczęściej odwiedzamy miejsca takie, jak wypożyczalnia strojów dla dorosłych i to właśnie tam szukamy pomysłu na to, jak chcielibyśmy wyglądać tego wyjątkowego wieczora.

Dlaczego warto wybrać się na imprezę kostiumową?

Być może niektórzy nie czują się przekonani, że zabawa na balu przebierańców może być przednia. Warto jednak dokładnie się zastanowić, co może nam dać tego rodzaju rozrywka. Strój karnawałowy sprawia, że możemy przez chwilę poczuć się zupełnie inaczej, niż na co dzień. Zostajemy swego rodzaju aktorami, a naszą sceną staje się parkiet i sala bankietowa. W zależności od naszych preferencji możemy wcielić się w takie role, jak – między innymi:

  • księżniczka
  • czarny charakter
  • superbohater
  • ulubiona postać z serialu

Dla par dodatkowym wyzwaniem może być znalezienie postaci, które występowały na ekranie lub w literaturze w niemal nierozłącznych duetach. Wypożyczalnia strojów zazwyczaj daje nam możliwość przeanalizowania wielu różnych możliwości. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, żeby za przygotowania zabrać się stosunkowo wcześnie. W przeciwnym razie ktoś może nas ubiec i zarezerwować nasz wymarzony kostium.

Przebranie może także w pewien sposób pomóc nam się otworzyć. Często na co dzień jesteśmy dość poważni i zajęci swoimi obowiązkami. Bal maskowy stanowi dobry sposób na to, aby nieco oderwać się od rzeczywistości i zyskać trochę dystansu do siebie. Nie zawsze bowiem stroje muszą być dobierane pod kątem atrakcyjności wizualnej – możemy przebrać się za złą wiedźmę i puścić tym samym oko do siebie oraz do innych. Podczas rozmaitych imprez tematycznych często mamy do czynienia z określoną dozą mniej lub bardziej ukrytego żartu. Głównym celem staje się natomiast po prostu świetna zabawa.

Zamówione przebranie lub kostium odbierzesz w wygodnym dla siebie czasie i miejscu w jednym z warszawskich paczkomatów:

Paczkomat WAW57A
ul. Grójecka 125
02-124 Warszawa
(stacja paliw BP)

Paczkomat WAW04A
ul. Al. Jerozolimskie 54
00-024 Warszawa
(przy dworcu PKP, od strony ul. Emilii Plater)